•   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  021-77741645

مقالات

 
با گسترش شبکه های CORS متعدد در کشور و استاندارد شدن استفاده از گیرنده های GNSS در روال های روزمره نقشه برداری، مدتی قبل بر این شدیم که تجهیزات GPS یا صحیحتر بگوییم GNSS موجود در شرکت را به سطح تجهیزات روز دنیا ارتقا دهیم، در این راستا به جستجو بین کمپانی ها و مدل های تجیزات موجود در کشور (Trimble-Leica-Javad-CHC-HiTarget-South-Raymand و ...) پرداختیم و در نهایت  با توجه به قیمت و کارایی خدمات مدل V90 Plus شرکت Hi-Target  را انتخاب کردیم، مدتی پس از کار با توجه به درخواست های متعدد برخی دوستان و همکاران به این نتیجه رسیدیم که تجربه خود را در این بازه زمانی کوتاه در اختیار بقیه همکاران و دوستان قرار دهیم، ذکر این نکته هائز اهمیت خواهد بود که بررسی ما صرفا از جانب یک کاربر تجاری صورت گرفته و بررسی فنی و دقیقتر بر دوش مراکز علمی و دانشگاهی کشور خواهد بود و قطعا اینگونه بررسی ها نتایج علمی محکم تری را در پی خواهند داشت.
 

در ادامه می توانید فایل کامل این مقاله را دریافت نمایید.

 

دریافت فایل

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
 

با توسعه شبکه‌های محلی و کشوری تعیین موقعیت ماهواره‌ای (GPS یا بهتر بگوییم GNSS) در داخل کشورمان، همانند سامانه موقعیت‌یاب آنی تهران (سمت) و سامانه ملی تعیین موقعیت DGPS/RTK (هدی)و ... استفاده از روش‌های تعیین موقعیت RTK و DGPS با وسعت و سهولت بیشتری انجام می¬شوند و همین امر باعث ورود برخی کاربران غیر نقشه‌بردار در این حوضه تخصصی‌شده است که بعضاً دچار اشتباه در مفاهیم پایه و نحوه استفاده از این سیستم‌ها هستند، با این مقدمه بر آن شدیم در این نوشتار به بیان شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو روش تعیین موقعیت (به زبان ساده و غیردانشگاهی) بپردازیم و همچنین بیان کنیم که چرا اساساً این روش‌ها با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند و هرکدام چه کاربردی می‌توانند داشته باشند.

 

دریافت فایل

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
 

در کاربردهای روزمره نقشه برداری استفاده از GPS های دستی بسیار متداول است و بحث دقت قابل حصول آن ها مورد توجه همه کاربران به خصوص فعالان عرصه های نقشه برداری، معدن، کشاورزی و ... می باشد، فارق از تکنیک های تعیین موقعیت و مبانی علمی آنها، برخی از روش های عملی نیز در افزایش دقت نهایی موثر می باشند که می توانند برای کارهای کم دقت مفید باشند، در این راهنما به بیان این تکنیک ها پرداخته شده است.

 

دریافت فایل

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مهندسین مشاور طرح آفرینش سپنتا ارائه دهنده خدمات برتر ژئوماتیک (نقشه برداری).

نقشه برداری-فتوگرامتری و سنجش از دور (RS)-سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)

ارائه مشاوره رایگان

کارشناسان ما برای ارائه مشاوره رایگان در تمامی زمینه های مرتبط با علوم ژئوماتیک در خدمات شما دوستان و همکاران گرامی هستند.

تماس با ما

021-77741645

021-77723905

09131296616

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید